איך בוחרים מצעים?
איך בוחרים מצעים?
איך בוחרים מצעים?
איך בוחרים מצעים?

אז איך בוחרים מצעים

ראשית ראוי להקדים ולהבהיר שהמדריך הבא לא מיועד למי שיודע מה שהוא רוצה. מי שיודע מה שהוא רוצה שפשוט ילך על זה. אנחנו כאן בשביל מי שלא יודע מה זה פרקל ומי זאת סאטן.

במאמר הבא נסקור את המושגים הבאים: פרקל כותנה, סאטן כותנהפוליכותון,  צפיפות בד, 100% כותנה, אל קמט,  מצעים רקומים וכו'. 

מצעים מורכבים מבדים שעברו תהליך הדפסה שנותן להם את הדוגמא המרהיבה שבגללה אתם קונים אותם… אז ראשית חשוב מאוד שההדפסה תהיה איכותית ולא זולה כדי שלא תרד הדוגמה מהמצעים אחרי כמה כביסות. לכן, אם חשוב לכם אורך החיים של המצעים, כדאי להקפיד לקנות דווקא מחברות אמינות ומוכרות, ולא מסתם מישהו שאין לו רקע עמוק בתחום.

מצעי פרקל כותנה

כשאומרים בד פרקל כותנה, מתכוונים לבד המורכב מצפיפות חוטים של החל מ-180 חוטים באינץ' (TC/180). צפיפות הבד חשובה מאוד כדי לתת לנו מידע קריטי על איכות הסט שעומד מולנו. בחנויות נפוצים בדי פרקל מסוגים שונים החל מ- 100% כותנה ועד ל-50% כותנה 50% פוליאסטר ובצפיפות של בין 180 חוטים באינץ' עד ל-600 חוטים באינץ', ובחנויות היקרות יותר – אפילו עד ל-1000 חוטים באינץ'.

מצעי 100% כותנה  

בגדול, בדי הכותנה הם בדים מאוד איכותיים ונעימים, הם נושמים וגם עמידים. הם נראים מעולה בתמונה. הבעיה המרכזית שלהם מתחילה אחרי הכביסה הראשונה. רוב מצעי הכותנה הנפוצים בארץ מגיעים בצפיפות נמוכה של בין 122 חוטים באינץ' ל-144 חוטים באינץ'. ואפילו שכתוב על האריזה עבר תהליכים מיוחדים לדחיית קמטים. אל תתרגשו מזה בכלל. הוא אכן עבר תהליכים, אבל מי ערב לכם שזה הפך אותו לבלתי קמיט?

לכן, אם אתם מאלו שחייבים מצעים מ-100% כותנה מומלץ לא להתפשר וללכת רק על מצעים שצפיפות הבד שלהם היא מעל TC/200 שזה מעל 200 חוטים באינץ', אחרת תאלצו לגהץ את המצעים כל פעם אחרי הכביסה.

טיפ אחרון. אם לא כתוב על האריזה את רמת צפיפות החוטים בבד וגם המוכר/ת לא יודעת כנראה שזה מהמצעים הנפוצים שזה 122/144 חוטים באינץ'.

מצעי כותנה ופוליאסטר

מצעים המורכבים מ-50% כותנה ו-50% פוליאסטר הם המצעים האולטימטיבים מבחינת רוב האנשים. הכותנה נותנת לבד נעימות, הפוליאסטר נותן לבד חוזק ועמידות בכביסות. וכשהם מגיעים בצפיפות של מעל 180 חוטים באינץ' הם הרבה פחות קמיטים ונמכרים לרוב כמצעי אל – קמט. לכן זו ההמלצה שלנו למי שרוצה ליהנות ממצעים איכותיים נעימים וחזקים וללא צורך בגיהוץ ובלי להפרד מסכום עתק בעבור סט אחד.

סאטן כותנה

דילוג לתוכן